آنتن

 آنتن گیرنده، آنتنی می باشد که قابلیت دریافت امواج و تصاویر تلویزیونی ارسالی در طیف فرکانسی UHF و VHF را داشته باشد. از آنجا که طراحی آنتن گیرنده در سیستم تلویزیون دیجیتال و آنالوگ یکسان می باشد، در سیستم دیجیتال عموما نیاز به آنتن جدیدی نیست.
 در مواردی آنتن موجود امواج و تصاویر را ضعیف دریافت کند بطوریکه آنتن مناسب نباشد، نیاز به تعویض آنتن خواهد بود. در آنالوگ اگر شدت امواج تصاویر ارسالی پايين بيايد تصوير با نويز بيشتري نمايش داده مي شود (که به صورت برفک در تصوير ديده مي شود). alt
اما در ديجيتال اگر شدت این امواج از حد خاصي پايين تر بيايد هیچ تصويری قابل دريافت نخواهد بود.


درصورت نیاز به تعویض آنتن، هنگام خرید آنتن جدید به نکات زیر توجه فرمایید:

  •      بهره آنتن روی جعبه آن حداقل 13db ذکر شده باشد.
  •      آنتن برای طیف UHF طراحی شده باشد.
  •      معمولا آنتن هایی با استاندارد های دیگر نیز در بازار وجود دارند که دارای بخش تقویت کننده یا گرداننده آنتن از راه دور نیز هستند.هنگام خرید این آنتن ها حتما از فروشنده از امکان دریافت دیجیتال آنتن پرسش نمایید . زیرا برخی از تقویت کننده های غیر استاندارد این نوع آنتن ها تصاویر تلویزیون دیجیتال را دچار مشکل می کنند .
  •      حتما نقشه اتصال آنتن را مطالعه و بر طبق آن آنتن را نصب نمایید.
  •      در نواحی با امواج قوی و  موانع کم، یک آنتن داخلی ساده هم می تواند کارساز باشد. اگر شما دور از ایستگاه های فرستنده و یا در نواحی پر درخت، تپه و یا آپارتمان های بلند هستید، به آنتن های داخلی پر قدرت تر و یا آنتن خارجی نیاز دارید.

        براي دريافت امواج و تصاویر تلويزيون ديجيتال استفاده از آنتن سقفي پيشنهاد می شود .

    

 

دریافت تلویزیون دیجیتال

تماس با ما

contact us-new

براي يافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تلويزيون ديجيتال باشماره تلفن 162 تماس حاصل فرماييد.

راهنمای نصب